Komputerowe

 1. Z CZEGO SKŁADA SIĘ KOMPUTER – ćwiczenie interaktywne
 2. Prawidłowa postawa przy komputerze - Film (samouczek) przedstawiający prawidłową postawę ciała podczas pracy przy komputerze, a także wskazujący, jakich zachowań unikać

 3. Ciekawy program do rysowania online
 4. Ciegawy program do robienia szkiców
 5. Tworzenie animacji – filmiki - http://www.alice.org/
 6. Stanowisko pracy przy komputerze - ćwiczenie interaktywne
 7. Dbamy o zdrowie. Praca przy komputerze. –  Ćwiczenie utrwalające wiadomości na temat prawidłowej postawy podczas pracy przed komputerem.

 8. PISANIE NA KLAWIATURZE
 9. Jak pisać na komputerze? - Film (samouczek) na temat podstawowej obsługi programu Word.

 10. KREATOR MUZYKI
 11. Ćwiczenie interaktywne doskonalące umiejętność posługiwania się klawiaturą – dzieci wpisują w pole znaki wyświetlane na ekranie. Wpisanie prawidłowo „szyfru” nagradzane jest odkryciem „skarbu”.
 12. Obsługa MS Word – prezentacja - Prezentacja multimedialna na temat wykorzystania edytora tekstu MS Word do tworzenia tekstów – np. do przygotowania wystroju klasy szkolnej na bal.

 13. ĆWICZENIE INTERAKTYWNE – KALKULATOR
 14. OBRÓBKA ZDJĘĆ
 15. EDYTOR ZDJĘĆ ONLINE
 16. ANIMACJA ZDJĘCIA
 17. Odtwarzamy prezentacje i animacje - Film (samouczek) przedstawiający sposoby odtwarzania animacji i prezentacji multimedialnych.

 18. Witaminowe animacje. Odtwarzanie prezentacji multimedialnej - Prezentacja multimedialna przedstawiająca wybrane elementy zróżnicowanej diety wraz z opisami ich właściwości; pozwala doskonalić umiejętność odtwarzania prezentacji i animacji.

 19. UTWÓRZ SWOJEGO KONIKA PONY
 20. KREATOR OBRAZKÓW
 21. KREATOR TWORZENIA LAUREK
 22. KREATOR – NAUKA RYSOWANIA
 23. KREATOR – BUDUJEMY MIASTO
 24. KREATOR LALEK
 25. PRZEGLĄDARKA INTERNETOWA
 26. PRZEGLĄDANIE INTERNETU
 27. Ilustracja interaktywna pozwalająca utrwalić wiedzę na temat poruszania się po oknie przeglądarki in…

 28. MILIONERZY,
 29. Voki – strona daje możliwość tworzenia własnego mówiącego avatara
 30. Prezi – portal umożliwiający tworzenie własnych animowanych prezentacji.
 31. Organizujemy bal. Gra edukacyjna - Ćwiczenie wspierające uczniów w doskonaleniu umiejętności tworzenia kompozycji graficznych z wykorzystaniem gotowych elementów (w nawiązaniu do tematu „Organizujemy bal”).

 32. Darmowe malowanki dla dzieci do druku
 33. Tworzymy zaproszenie. Gra edukacyjna - Ćwiczenie utrwalające tworzenie kompozycji graficznych z gotowych elementów (związane z tematem przyjęcia – zaproszenie).

 34. Ćwiczenie interaktywne porządkujące informacje na temat nawigowania po stronie zawierającej opcję wirtualnego spaceru (na przykładzie strony Muzeum Zamku w Pszczynie).
 35. Przeglądanie Internetu - Film (samouczek) na temat przeglądania Internetu: uruchamiania przeglądarki oraz wyszukiwania stron internetowych.

 36. Usuwanie zbędnych danych - Film (samouczek) prezentujący sposoby usuwania niechcianych plików i korzystania z kosza systemowego.

 37. Anonimowość w sieci (Internecie) - Film (samouczek) dotyczący anonimowości w sieci: tłumaczący, czym jest anonimowość i jakie zagrożenia dla użytkowników mogą się z tym wiązać.

 38. Bezpieczne korzystanie z Internetu- Prezentacja przedstawiająca zasady bezpiecznego poruszania się w sieci i korzystania z usług internetowych (np. rejestrowania się w serwisach)

 39. Kurs rysunku. Gra edukacyjna - Ćwiczenie interaktywne pozwalające doskonalić umiejętność tworzenia rysunków za pomocą myszki – zawiera obrazki konturowe, które dziecko rysuje i koloruje; można zmieniać kolory kreski, jej grubość, ścierać ją wirtualną gumką itp., a na koniec pobrać wykonany rysunek w formie dokumentu pdf

 40. Korzystanie z funkcji zrzutu ekranu - Film (samouczek) w prosty sposób prezentujący, jak zrobić i zachować zrzut ekranu.

 41. PROJEKTUJEMY WŁASNY KALENDARZ
 42. ZMNIEJSZACZ ZDJĘĆ
 43. BAZA KOMOKSOWYCH ANIMACJI
 44. KREATOR KOMIKSÓW

 45. http://elouai.com/doll-makers/new-dollmaker.php#aligntop

 

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.